Vaccinium corymbosum L.

Лише за десятиліття, лохина щиткова перетворилася з нішевої культури, яка була відома лише деяким садівникам аматорам, в одну з основних комерційних ягідних культур, яка, за площами насаджень, наразі, поступається лише суниці садовій.

Практично всі сорти цієї культури, що поширені в Україні відносяться до групи північних високорослих (Northern Highbush), основою для яких є вид Vaccinium corymbosum L., що зустрічається в дикоростучому вигляді лише в північній Америці (територія США та Канади). В створенні окремих північних високорослих сортів інколи використовують генетичний матеріал виду V. angustifolium, для ранньостиглості та стійкості до захворювань. Північні високорослі сорти вирізняються пізнім терміном цвітіння, високою зимостійкістю (до – 36oС), їх генеративні бруньки потребують 800-1100 годин низьких температур для повноцінного плодоношення. Практично всі сорти цієї групи є досить вимогливими до грунтових умов, найкраще ростуть на легких, добре дренованих грунтах з рН в межах 4,5-5,5 та високим вмістом органіки, яка слугує, зокрема, «акумулятором» вологи.

На противагу, група південних високорослих сортів (Southern Highbush), являють собою комплексні гібриди з залученням генетичного матеріалу видів V. аshei, V. еlliottii та V. darrowii, що зустрічаються в природних умовах на півдні США. Зокрема, присутність у генотипі сорту V. darrowii дозволяє не лише знизити потребу в накопиченні низьких температур протягом осінньо-зимового періоду, але й покращити посухостійкість і адаптованість рослин до жаркої погоди та різних типів грунтів (з рН до 6,5). Південні сорти також вирізняються чудовими смаковими властивостями, проте, переважна їх більшість не придатна для вирощування на території України. Виключенням є хіба що комплексні гібриди Сієрра (в генотипі якої 20% V. darrowii) та Легасі (25% V. darrowii), які виявились достатньо зимостійкими, хоч останній, на нашій сортовипробувальній ділянці, часто навіть взимку не скидає листя.

В нашій пропозиції ми обрали сорти, які вирізняються адаптивністю, високою урожайністю та стійкістю до захворювань. Нижче Ви можете ознайомитись з деталізованою їх характеристикою, а також знайти фотогалерею, як ми вирощуємо садивний матеріал лохини найвищої якості!

Комерційна пропозиція на сертифікований садивний матеріал цього та інших сортів лохини щиткової від розсадника ФруТек знаходиться на сторінці http://www.ft.ua/blueberry

Наші контакти:

043 260 30 80

067 260 30 80

099 260 30 80

office@ft.ua

 

© ТОВ ФруТек
авторські права на всі фото, що використані в даній публікації належать ТОВ Фрутек