Лохина щиткова

Vaccinium corymbosum L.

Чандлер – середньо-пізній сорт лохини щиткової (Vaccinium corymbosum L.), який було створено селекціонерами Арленом Дрейпером та Марком Еленфельдом (селекційна програма USDA-ARS) шляхом схрещування сортів Дарроу х М23, та виведено на ринок в 1995 році.

Формує сильнорослий, напіврозлогий кущ висотою 1,4-1,6 м.

Сорт вирізняється надзвичайно великими плодами, які можуть досягати ваги 8-10 г та діаметру 25-30 мм. Плоди насичено синього кольору, мають сильний блакитний наліт, десертного, солодкого смаку з ледь помітною кислинкою.

Чандлер рекомендується збирати в повній стиглості, коли плоди набирають повного розміру та накопичують максимальну кількість цукрів. На жаль, при цьому, лежкість продукції досить обмежена, тому цей сорт в основному вирощують для продажу на локальному ринку.

Для забезпечення достатньої щільності плодів та покращення їх лежкості і транспортабельності, в період дозрівання врожаю рекомендується посилене підживлення калійними та, особливо, кальцієвими добривами (напр. щотижневе внесення тіосульфату кальцію).

На відміну від більшості інших високорослих сортів лохини щиткової, урожай яких дозріває і збирається протягом 2-3 тижнів, сорт період дозрівання сорту Чандлер розтягнутий на 5-8 тижнів, тобто збір урожаю можливо проводити лише вручну.

Сорт має непогану зимостійкість (-24…-26 С), проте, в окремі роки, спостерігається пошкодження генеративних бруньок весняними заморозками. Тому, для висаджування даного сорту бажано уникати понижень рельєфу та обирати ділянку з добре дренованим ґрунтом, яка захищена від вітру.

Сорт оголошений публічним (вирощування садивного матеріалу не потребує ліцензії).

Комерційна пропозиція на сертифікований садивний матеріал цього та інших сортів лохини щиткової від розсадника ФруТек знаходиться на сторінці http://www.ft.ua/blueberry

Наші контакти:

043 260 30 80

067 260 30 80

099 260 30 80

office@ft.ua

 

© ТОВ ФруТек
авторські права на всі фото, що використані в даній публікації належать ТОВ Фрутек