Лохина щиткова

Vaccinium corymbosum L.

 

Елліотт – пізньостиглий сорт лохини високорослої, який було виведено на ринок в 1973 році.

Сорт створено в рамках селекційної програми USDA селекціонерами Джордж Дарроу та Артуром Елліоттом, батьківські форми Burlington x (Dixi x (Jersey x Pioneer)).

В умовах центральної України сорт Елліотт починає дозрівати в другій половині серпня – на початку вересня, період збирання досить розтягнутий і, як правило, триває 4-5 тижнів. При дозріванні ягоди тривалий час не осипаються. Перший збір рекомендується проводити вручну, після чого урожай можна збирати механізовано.

Формує прямостоячий, сильнорослий кущ висотою до 200 см. Листя має типовий сизуватий відтінок, що дозволяє легко відрізнити цей сорт від інших. Також особливістю сорту є утворення на підсонячній стороні молодої кори пагонів характерних плям, які часто плутають з симптомами альтернаріозу.

Сорт характеризується високою зимостійкістю та стійкістю до поворотних весняних заморозків. Цвітіння Елліотта найпізніше серед всіх високорослих сортів лохини, тому він добре підходить для регіонів та ділянок, де існує висока ймовірність весняних заморозків. Елліотт самозапильний, тому може вирощуватись великими блоками моносортом. Недозрівша ягода виглядає практично білою через сильний восковий наліт.

Ягода середнього розміру, світло-блакитного кольору, з маленькою оцвітиною, зібрана у щільні кластери. Смак десертний, кисло-солодкий, середньої насиченості. При занадто ранньому збиранні може бути терпкуватий.

Відрив сухий, ягода щільна, містить високий рівень органічних кислот та антиоксидантів, тому має гарну придатність для тривалого зберігання у звичайному холодильнику або в регульованому газовому середовищі.

Завдяки самозапильності, пізньому терміну цвітіння та стабільному щорічному закладанні великої кількості генеративних бруньок Елліотт є одним з найбільш урожайних сортів лохини високорослої.

Сорт порівняно не вибагливий до умов вирощування та характеризується високою стійкістю до захворювань, тому можу успішно вирощуватись за органічними технологіями.

Незважаючи на посередні смакові якості виробники обирають цей сорт для розширення сезону плодоношення восени, коли ціна на ягоду значно зростає.

Окрім того, завдяки високому вмісту антиоксидантів, високій врожайності і придатності до механізованого збирання, сорт є потенційно перспективним для вирощування сировини для заморозки і приготування фруктових наповнювачів.

Перед селекціонерами вже тривалий час стоїть завдання створення альтернативних пізньостиглих сортів з покращеними смаковими якостями, проте, до цих пір, жоден з кандидатів не може конкурувати з Елліоттом за такими параметрами як стабільність плодоношення, зимостійкість та урожайність.

Комерційна пропозиція на сертифікований садивний матеріал цього та інших сортів лохини щиткової від розсадника ФруТек знаходиться на сторінці http://www.ft.ua/blueberry

Наші контакти:

043 260 30 80

067 260 30 80

099 260 30 80

office@ft.ua

 

© ТОВ ФруТек
авторські права на всі фото, що використані в даній публікації належать ТОВ Фрутек