Ожина Лох Тей – купити саджанці ожини ін-вітро (ежевика Лох Тей – купить саженцы ин-витро).

Новий сорт ожини «Лох Тей» (номер заявки 18631003) внесено до Державного реєстру сортів рослин України відповідно до наказу Мінагрополітики від 4 жовтня 2019 р. № 517 «Про виникнення майнового права інтелектуальної власності на поширення сортів рослин».

Цей сорт було створено в Шотландському дослідному інституті рослинництва (SCRI) в результаті схрещування сорту Лох Несс х SCRI 82417D.

Сорт Лох Тей є одним з найбільш ранніх сортів ожини (дозріває на 2-3 тижні раніше добре всім відомого сорту Лох Несс). Він придатний для вирощування як у відкритому грунті, так і під укриттям (напр. у плівкових теплицях). Пагони сорту не мають колючок, тому рослину легко формувати на шпалері.

В результаті порівняльного виробничого випробовування сорт проявив задовільну зимостійкість, проте, для мінімізації ризиків та отримання максимальної продуктивності, у Північних регіонах його все таки рекомендується укривати на зиму.

Сорт ожини Лох Тей вирізняється високою урожайністю та товарністю продукції. Ягоди мають середню вагу 4,5-5,0 г., щільні, привабливі на вигляд, з блиском. При збиранні у технічній зрілості та забезпеченні охолодження зібраної ягоди до +4…+6 ⁰С продукцію сорту Лох Тей характеризується чудовою лежкістю (до 14 днів без втрати якості) та транспортабельністю.

Багато виробників небезпідставно вважають Лох Тей одним з найбільш смачних сортів ожини. Навіть при збиранні у стані технічної зрілості, плоди сорту мають чудовий десертний смак та тонкий приємний аромат.

Ожина Лох Тей чудово підходить для вирощування як у конвенційних, так і органічних технологіях виробництва. Цей сорт характеризується покращеною стійкістю до пероноспорозу (Peronospora sparsa) в порівнянні з сортом Лох Несс, також він менш вимогливий до родючості грунту.

Правовласником сорту ожини Лох Тей в Україні є його адміністратор, компанія James Hutton Limited.

На сьогодні єдиним ліцензованим розсадником в Україні, який має право на вирощування та продаж садивного матеріалу ожини сорту Лох Тей є ТОВ Фрутек.

Ви можете придбати сертифікований безвірусний матеріал сорту для закладання високопродуктивної плантації ожини вже з весни 2020 р. Комерційна пропозиція на саджанці вирощені з Базового матеріалу з використанням технології in-vitro знаходиться за цим посиланням.