Чорниця високоросла (голубика) Река – купити  саджанці чорниці , лохини, голубики (купить саженцы). 

Сорт Река було створено на дослідній станції Руакура (Ruakura) у Новій Зеландії та виведено на ринок у 1985 р.

Батьківські форми для селекції, E118 (Earliblue x Ashworth) x Bluecrop були надані Університетом штату Арканзас та USDA.

Река – один з перших сортів чорниці (лохини) високорослої у Світі, який було захищено Патентом на сорт рослин США (заявка 102151), термін дії якого завершився у 2007 р.

Река – один з найменш вибагливих сортів чорниці (лохини) високорослої. Він має відмінну стійкість до хвороб, чудову адаптивність та добре росте і плодоносить на мінеральних та важких за механічним складом грунтах при мінімальному внесенні субстрату.

Зимостійкість цього сорту співставна з загальновідомим сортом Блукроп, тому цей сорт придатний для вирощування у всіх кліматичних зонах України.

Сорт Река відноситься до ранньостиглих, урожай дозріває на 5-7 днів раніше сорту Дюк, проте стигла ягода практично не осипається і може залишатися на рослинах 3-4 тижні. При цьому смакові якості ягоди лише поліпшуються завдяки зростанню вмісту цукрів, флавоноїдів та антиоксидантів.

Дружне дозрівання та стійкість до осипання дозволяє виробнику підвищити продуктивність при ручному зборі та, відповідно, знизити собівартість продукції. Ці ж властивості, у поєднанні з прямостоячим габітусом куща дозволяють ефективно використовувати механізований збір.

Ягода сорту Река середнього розміру, діаметром 12-14 мм та вагою в середньому 1,6 г. Плоди насичено синього кольору, мають помірний блакитний наліт та сухий відрив, характеризуються відмінною транспортабельністю та чудово зберігаються у свіжому вигляді досить тривалий час, навіть за відсутності швидкого охолодження.

Сорт схильний до перенавантаження врожаєм, тому, для уникнення дрібнішання плодів, практично щороку потребує посиленої обрізки.

Комерційна пропозиція на високоякісний сертифікований садивний матеріал чорниці високорослої (лохини) Река та інших сортів від розсадника ФруТек знаходиться на сторінці https://www.ft.ua/blueberry/

З питань придбання високоякісного садивного матеріалу чорниці високорослої (лохини) та інших ягідних культур звертайтесь в ТОВ ФруТек: 0432603080, 0672603080, 0992603080, office@ft.ua.