• quicky-FruiTech

Виробник з Одеської області перейшов на вирощування ранніх сортів суниці садової в міні-теплицях. Технологія була запозичена з Італії, де місцеві фермери часто використовують таку просту та недорогу конструкцію для захисту насадження від граду та пошкодження птахами. На відміну від Італійських виробників, які в якості захисного матеріалу як правило обирають сітку, фермер з Одеської області вирішив використати агроволокно, яке ще й забезпечило захист від весняних заморозків та більш раннє дозрівання врожаю.

Ця історія розпочалась два роки тому, коли місцевий виробник вирішив закласти насадження суниці садової ранніми сортами та замовив безвірусний садивний матеріал фріго з Італійського розсадника Маццоні. При виборі сортів виробник в першу чергу хотів використати перевагу географічного розташування власного поля, яке знаходиться на півдні Одеської обл., тобто отримати ранню продукцію для реалізації у свіжому вигляді. Тому виробник зупинив свій вибір на трьох основних сортах. Звичайно ж це був добре відомий та поширений сорт Клері, а також два нових сорти – Квікі та Лофті (Амі). Ці сорти мають смачну, транспортабельну та, як згодом зазначатиме сам виробник – «елітну» ягоду.

В минулому році вся продукція була зібрана протягом травня. Більш ранній період збору у поєднанні з високою якістю продукції в підсумку забезпечили виробнику хороший прибуток. Серед усіх сортів, виробник найбільше відзначив новий надранній сорт Квікі, збір урожаю якого почався на 6 днів раніше ніж сортів Клері та Лофті (Амі), а також сорт Лофті (Амі) за його дуже високу урожайність. За словами виробника, ягода обох цих сортів мають відмінну транспортабельність та лежкість, що дозволяло зберігати, транспортувати та реалізовувати ягоду протягом 5 днів навіть без охолодження!

В планах у виробника подальше розширення площі під даною культурою, оскільки в сезон збору та реалізації продукції попит на його ягоду значно перевищував пропозицію.

Це хороший приклад правильного підходу та господарювання, коли виробник зробив акцент в першу чергу на якість та технологію, а не на кількість та великі площі.