Алба – суниця садова/полуниця/клубника. Купити саджанці/розсада фріго сорт NF311 Alba. 

Алба® (Alba®) – зареєстрована торгова марка для сорту суниці садової НФ 311 (NF 311) селекції Нью Фрутс.

Сорт має дуже ранній строк достигання – зазвичай ягода дозріває на 2 дні раніше Хонею, проте в залежності від регіону вирощування та погодних умов цей показник може незначним чином змінюватись.

Цвітіння відбувається на два дні пізніше Хонею, що трохи зменшує ризик пошкодження весняними заморозками.

Ягода сорту Алба® має великий розмір та суттєво не дрібнішає до кінця збору – середня вага плодів протягом сезону складає близько 25 г. Плоди вирівняні, мають гарну видовжено-конічну форму, яскравого червоного кольору, з добре помітним блиском, мають дуже привабливий вигляд. Ягоди мають чудові показники лежкості та транспортабельності. Смак ягід десертний, середньої насиченості, дещо поступається іншим сортам Нью Фрутс, але значно кращий ніж у плодів загальновідомого раннього сорту Хоней. Ягода добре доступна для збирання, а в поєднанні з великим розміром плодів вдається досягати високої продуктивності працівників, що значно знижує витрати на збір.

Рослина досить сильноросла, та високопродуктивна. В Італії при високому рівні агротехніки досвідчені виробники отримують до 1,2 кг ягоди з рослини. В Україні поки що вдалось досягти сталих показників у 0,5-0,6 кг з рослини (25-30 т/га при 50 000 рослин на гектарі) в умовах відкритого грунту.

Сорт Алба® досить стійкий до захворювань кореневої системи – вертицильозного в’янення (Verticillium dahliae) та гнилі сердечка (Phytophtora cactorum), толерантний до борошнистої роси (Oidium fragarie) і кутової плямистості (Xanthomonas fragarie), проте дещо сприйнятливий до антракнозу (Colletotrichum accutatum). Тому важливо звернути увагу на профілактичну обробку від Антракнозу, коли складаються сприятливі погодні умови для цього захворювання – тривала волога прохолодна погода, особливо з великими перепадами температур вдень і вночі.

Сорт призначений для вирощування у регіонах з континентальним кліматом, так як рослина потребує великої кількості холодних температур взимку. В умовах України сорт гарно зимує. Часткове пошкодження морозами спостерігалось лише в екстремальні зими з дуже низькими температурами і зазвичай лише на полях, де не було снігового покриву. Іноді такі проблеми можна спостерігати, коли виробник робить занадто високі гребені, на яких не затримується сніг.

Сорт добре підходить для вирощування як в умовах відкритого грунту, так і в умовах плівкових теплиць. В звичайних неопалюваних плівкових тунелях вдається отримати продукцію приблизно на два тижні раніше ніж з відкритого грунту, а також значно підвищується урожайність та якість продукції.

Комерційна пропозиція на високоякісний сертифікований садивний матеріал суниці садової Алба® та інших сортів від розсадника Нью Фрутс (Італія) знаходиться на сайті ТОВ ФруТек за посиланням https://www.ft.ua/strawberry-newfruits-italy/

З питань придбання високоякісного садивного матеріалу суниці садової та інших ягідних культур звертайтесь в ТОВ ФруТек: 0432603080, 0672603080, 0992603080, office@ft.ua.