Роксана – суниця садова/полуниця/клубника. Купити саджанці/розсада фріго сорт NF 205 Roxana. 

Роксана® (Roxana®) – зареєстрована торгова марка для сорту суниці садової НФ 205 (NF 205) селекції Нью Фрутс.

Сорт середньо-пізнього сроку достигання – дозріває на 8-10 днів пізніше ніж Алба®.

Ягода дуже великого розміру з середньою вагою плодів 30 г, видовженої правильної конічної форми, яскраво червоного забарвлення. М’якоть середньої щільності.

Рослина сильноросла та витривала, гарно почуває себе на бідних грунтах, стійка до низьких температур взимку.

Сорт стійкий до хвороб кореневої системи – вертицильозного в’янення (Verticillium dahliae) і гнилі сердечка (Phytophtora cactorum), та толерантний до борошнистої роси (Oidium fragarie), і кутової плямистості (Xanthomonas fragarie), проте дещо сприйнятливий до антракнозу (Colletotrichum accutatum). Слід звернути увагу, що сорт, сильніше ніж інші, уражується павутинним кліщем, тому важливо контролювати цього шкідника, коли складаються сприятливі умови для його розмноження – спекотна та суха погода.

Роксана® стабільно дає дуже високі врожаї. В умовах Італії виробники отримували рекордні урожаї до 1,6 кг з рослини. В Україні виробникам вдалось досягти урожаїв в межах 30-32 т/га (600-640г з рослини при 50 000 рослин на га) в умовах відкритого грунту, а на Вінничині в плівкових тунелях врожайність сягала рекордних 38 т/га.

Висока урожайність, великий розмір плодів та їх гарна доступність для збирачів дозволяє суттєво знизити витрати на збір продукції.

Враховуючи дуже високу урожайність, що сильно виснажує рослину, за несприятливих погодних умов може проявлятись ушкодження сірою гниллю. Тому рекомендується не загущувати насадження та висаджувати рослини з відстанню 30-35 см між рослинами, а при вирощуванні у тунелях забезпечувати гарну вентиляцію.

Сорт призначений для вирощування у регіонах з континентальним та північним кліматом, так як рослина потребує великої кількості холодних температур взимку. Протягом багаторічних спостережень сорт гарно зимує в умовах України.

Сорт показує гарні результати при вирощуванні в умовах як відкритого грунту, так і у плівкових тунелях та скляних теплицях, чудово підходить для вирощування як в грунті так і у субстраті. Один з найкращих сортів для вирощування позасезонної продукції в умовах захищеного грунту завдяки високій урожайності, великому розміру плодів та здатності повноцінно забарвлювати плоди при низьких температурах та недостатньому освітленні.

Сорт добре підходить для вирощування в умовах відкритого грунту, а також у плівкових тунелях та скляних теплицях. Також дуже гарні результати показує при вирощуванні у субстраті.

Комерційна пропозиція на високоякісний сертифікований садивний матеріал суниці садової Роксана® та інших сортів від розсадника Нью Фрутс (Італія) знаходиться на сайті ТОВ ФруТек за посиланням https://www.ft.ua/strawberry-newfruits-italy/

З питань придбання високоякісного садивного матеріалу суниці садової та інших ягідних культур звертайтесь в ТОВ ФруТек: 0432603080, 0672603080, 0992603080, office@ft.ua.