РЕКОРД! В Україні вдалось виростити ймовірно найбільшу у Світі ягоду жимолості!

РЕКОРД! В Україні вдалось виростити ймовірно найбільшу у Світі ягоду жимолості!

Рекордну за розміром ягоду жимолості було отримано в червні 2021 року на випробувальній ділянці ТОВ Фрутек, що у Вінницькій області, на новому сорті Канадійської селекції Бореал Б’юті. Вага найбільшої ягоди склала рекордних 6,57 г.

За інформацією селекціонера сорту, пана Роберта Борса, в умовах штату Саскачеван, Канада (де було створено Бореал Б’юті), середня вага ягоди цього сорту складає 2,6 г, а максимальна вага окремих плодів може досягати до 3,7 г. Пан Борс був дійсно вражений результатом, який вдалося досянути в Україні.

Сорт Бореал Бюті вирізняється не лише розміром плодів та формою ягоди (завдяки якій він, до речі, отримав свою назву), цей сорт також є найбільш урожайним з більш ніж 25+ сортів різних селекційних програм, які випробовуються ТОВ Фрутек.

Так, на третій рік після посадки (яка проводилась однорічними саджанцями восени 2018 р.) в поточному сезоні вдалося досягнути середньої урожайності 3,5 кг з куща, що відповідає 12 т/га. Як правило жимолость виходить на повну продуктивність на 5-6 рік після посадки, тому цілком ймовірно, що урожайність Бореал Б’юті з кожним наступним роком ще й надалі зростатиме.

За інформацією Інституту Садівництва НААН України жимолость вирізняється найвищим вмістом антиоксидантів серед усіх ягідних культур, які, наразі, вирощуються комерційно. Так, за результатами досліджень ІС НААН вміст фенольних сполук у плодах сорту Бореал Б’юті становив 887 мг/100 г (для порівняння: у популярній наразі лохині вміст поліфенолів зазвичай складає 250-400 мг/100 г, в залежності від сорту та умов вирощування, а в окремі роки може досягати 600 мг/100 г)