Дюк (Duke) чорниця / лохина / голубика / черника. Купити саджанці ін-вітро / купить саженцы. 

Сорт Дюк було створено шляхом схрещування сортів G100 (Ivanhoe x Earlyblue) x 192-8 (E-30 x E-11) в результаті селекційної програми Міністерства сільського господарства США (USDA), селекціонери A. Draper, G. Galletta, G. Jelenkovic, N. Vorsa.)

Один з найбільш популярних ранньостиглих сортів чорниці (лохини) високорослої, який було виведено на ринок ще у 1987 р. Проте, варто відмітити, що до сьогодні, йому не має конкурентів.

Рослина сильноросла, висотою 150-180 см, формує велику кількість міцних, прямостоячих пагонів з посередньою кількістю бічних гілок.

Високоурожайний, плодоношення стабільне, ягоди світло-синього кольору середньо-великого розміру (1,8-2,2 г), практично не дрібнішають, зібрані в відкриті кластери, що полегшує збір продукції. Урожай дозріває дружно, збирається у 2-3 прийоми.

Смак приємний, солодко-кислуватий, інколи злегка терпкуватий, проте покращується після охолодження та короткотермінового зберігання ягоди.

Шкірка ягід міцна та еластична, відрив сухий, місце відриву невеликого розміру, сорт придатний до механізованого збирання.

Ягоди мають високу транспортабельність і придатні до тривалого зберігання (в т.ч. в умовах регульованого газового середовища).

Дюк цвіте досить пізно, тому ризики пошкодження цвіту весняними заморозками значно нижчі, ніж для інших ранньостиглих сортів. Сорт також добре переносить різкі коливання температури навесні.

В дослідженнях Дюк не проявив сприйнятливості до вірусу червоної кільцевої плямистості та опіку пагонів, що спричинюється збудником Фомопсису.

Сорт чорниці Дюк придатний для вирощування на добре дренованих грунтах легкого механічного складу. При вирощуванні сорту на важких, погано дренованих грунтах ріст рослин пригнічується, а продуктивність знижується.

Для отримання стабільного високого урожаю сорт вимагає посиленої обрізки.

Сорт морозостійкий, витримує зниження температури до -34 °С.

Комерційна пропозиція на високоякісний сертифікований садивний матеріал чорниці високорослої (лохини) ін-вітро Дюк та інших сортів від розсадника ФруТек знаходиться на сторінці https://www.ft.ua/blueberry

З питань придбання високоякісного садивного матеріалу чорниці високорослої (лохини) та інших ягідних культур звертайтесь в ТОВ ФруТек: 0432603080, 0672603080, 0992603080, office@ft.ua.